Хидраулични решенија за заптивање

Хидраулични решенија за заптивање, кои се користат во хидрауличните цилиндри, се од суштинско значење за функционирањето на цилиндерот бидејќи помагаат да се одржи притисокот на течноста неопходен за да се олесни взаемното движење на клипната шипка. Хидрауличните цилиндри се наоѓаат во машински алати, земјоделски машини, градежни машини, опрема за ракување итн.
NAK нуди

Хидраулични решенија за заптивање

со различен производствен капацитет. Според вашите барања, прилагодениот производ ќе биде обезбеден за да го задоволи вашето задоволство. Само Контактирајте не и известете ни ја вашата потреба, ние ќе ги обезбедиме најдобрите совети и најсоодветниот печат, со најголем избор за вашата апликација.
  • Хидраулични решенија за заптивање - Hydraulic Sealing Solution
Хидраулични решенија за заптивање
модел - Hydraulic Sealing Solution
NAK нуди клипни заптивки,шипки заптивки,заптивки на бришачите,тампон заптивки,носете прстени итн.за хидрауличниот цилиндар.
  • Хидрауличните заптивки на шипки спречуваат истекување на течноста од јазот помеѓу клипната шипка и цилиндерот
  • Хидрауличните заптивки на клипот спречуваат внатрешно истекување помеѓу клипот и цилиндерот.
  • Бришачите ја задржуваат нечистотијата,странска материја,остатоци,влага,и загадувачи од влегување во хидрауличниот цилиндар кога шипката се повлекува во цилиндерот.

NAK нуди комплетна палета на хидраулични заптивки за линеарни и статични хидраулични апликации.Преку темелна комуникација,одвојуваме време да ги разбереме нашите клиенти’потреби во секоја област,вклучувајќи избор на печат,дизајн,тестирање,инсталација на заптивки,и оптимизација на перформансите.Ние работиме заедно со нашите клиенти за да помогнеме во подобрување на перформансите и вредноста на клиентите’производи.
NAK Sealing Technologies Corporation
Hydraulic Sealing Solution
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Хидраулични решенија за заптивање, треба да знаете за највисок квалитет на Хидраулични решенија за заптивање производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Sealing Solution
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
StreamSyn запечатувачкото решение е наше приспособено,високо-процес на развој на печат за изведба.Овој процес им дава на нашите клиенти слобода во дизајнот,бидејќи тие повеќе не се ограничени со стандардните достапни пломби.Нашите клиенти можат континуирано да ги подобруваат перформансите на нивните производи,и преку процесот на StreamSyn Sealing Solution,можеме да ги прилагодиме пломбите за да одговараат на какви било потреби. NAK им обезбедува на клиентите тим за развој на печати,способни да решаваат проблеми во секоја фаза од процесот,вклучувајќи истражување и развој на печати,до склопување на производот.Ова им дава на нашите клиенти повеќе време и слобода да се фокусираат на сопствениот развој на производи и иновации. NAK работи со клиенти,партнерство со нив,да развијат пломби кои најдобро ги задоволуваат нивните потреби.Преку темелна комуникација,одвојуваме време да ги разбереме нашите клиенти’потреби во секоја фаза,вклучувајќи избор на печат,дизајн,тест,инсталација на заптивки,и оптимизација на перформансите.Работиме заедно за да помогнеме да ги подобриме перформансите и вредноста на клиентите’производи.Следното е преглед на важните чекори на процесот StreamSyn Sealing Solutions:Избор,Дизајн,Тест,Инсталација и оптимизација. ИзборНАК обезбедува над 100,000 комплети алатки со алатки,што значи дека повеќето клиенти можат да ги најдат пломбите што им се потребни.Сепак,ако не можат да ја најдат вистинската големина од алатираните предмети,или ако имаат посебни барања,ние дефинитивно можеме да го прилагодиме најдобриот печат за нив.Во процесот на развој на печат,изборот е првиот и најважен чекор.Во оваа фаза клиентот треба да поднесе Формулар за инженерско барање(ERF).ERF прашува за сите релевантни детали за развивање на печатот,вклучувајќи апликација,локација на пломбата,вратило и големина на отворот,Материјал за вратило и отвори и површинска обработка,температура,надворешен и внатрешен медиум тип,брзина,притисок,метод за активирање на вратилото,тип на лежиште,метод на инсталација,и така натаму. Ние многу внимателно ги разгледуваме сите информации обезбедени од клиентите.Комбинирање на стандардите за дизајн на НАК со клиентите’посебни барања,ја обезбедуваме потребната помош за да им помогнеме на клиентите при изборот на соодветни типови и материјали за заптивки. ДизајнСледната фаза во процесот на развој е да се фокусира на функционалниот дизајн на печатот.Инженерите ја балансираат ефикасноста и квалитетот со користење на Design Of Experiment(Срна)и Анализа на конечни елементи(FEA)методи за усовршување на оптималните параметри на дизајнот, како и оптималните услови за производство за секој производ. СрнаDOE е алатка за оптимизација што се користи за истражување и развој на производи.Користи математички модели и статистика за да ги конфигурира експериментите.Ова помага да се постигнат идеалните цели на експериментот со најмал број на експерименти,во најкраток временски период.NAK користи експериментални методи за дизајн за да развие нови структури за заптивки и гумени формули.Овие методи можат значително да го скратат времето за развој на нови производи,оптимизирање на перформансите на производот и подобрување на квалитетот на производот. FEAFEA е метод за нумеричка анализа што може да се интегрира со софтверот за дизајн(CAD)кој конструира геометриски модел на производот.Тој модел потоа се става во софтверот CAE.Инженерите можат да користат CAE за да го симулираат напрегањето и напрегањето на заптивката откако ќе бидат подложени на сили,пресметајте ги силите во динамичкото тестирање и користете ги резултатите од анализата на податоците за да го потврдите дизајнот,за да се постигнат најдобри резултати. Инженерите користат CAE за да извршат симулации за да ги проценат примероците пред да се доверат,избегнувајте потенцијални грешки во дизајнот,забрза развојот на производот,намалување на трошоците за тестирање,подобрување на приносот и квалитетот на производството,и да ги скрати циклусите на развој на производи.Инженерите ги применуваат материјалните константи утврдени од NAK со долгогодишно искуство и успешно го користеле CAE за дизајнирање пломби.Тие можат да симулираат соодветност на различни типови на заптивки за масло во склопот и како тие контактираат и комуницираат со нивните механички колеги(шахти,досади,и така натаму)по склопување,проценете ја ширината на контактот и дистрибуцијата на стресот за да разберете дали дизајнот е изводлив. Нашите инженери имаат комплетна професионална обука за технологија на заптивање, како и запознаени со DOE,FEA,CAE,и други алатки.Нивната обука опфаќа области како трибологија,механика на течности,термодинамика,материјална наука,производствен инженеринг,и индустриски апликации.Нашите квалификувани инженери се обучени да ги оптимизираат функциите на запечатување според стандардите за дизајн NAK.Зајакнатите заптивки покажуваат супериорни перформанси на заптивање во однос на стандардните заптивки,што им овозможува да ги задоволат дотогаш неисполнетите потреби.Да дадам пример:дизајнот на заптивката за масло за прецизен редуктор не само што ги исполнува праговите на радијалната сила потребни за заптивка,но и го намалува вртежниот момент на заптивката на маслото,ја намалува потрошувачката на енергија,и ја прилагодува работната ефикасност на редукторот.Во споредба со традиционалните стандардни заптивки за масло,нискиот-Заптивките за масло со вртежен момент може да ја зголемат ефикасноста на редуктор на прецизност за околу 3%-10%. Следното наведува некои од најчестите дизајни на маслени заптивки за индустриски заптивки. А низок-Дизајн на заптивка со вртежен момент што значително ја подобрува оперативната ефикасност на опремата за 3% -10% Заптивка која со ниска температура-факторот на пораст ќе го продолжи работниот век.Високите температури ќе го забрзаат стареењето на пломбите на нафта,лежишта,и масло..Специјално дизајнираната заптивка за масло NAK има просечен работен век од повеќе од 8 години. Печат со спирала што’е дизајниран да го подобри ефектот на запечатување.Спиралата му помага на маслото да се врати назад во машината,со што се намалува ризикот од истекување на маслото.Типот,број,агол,висината и ширината на спиралата влијаат на ефектот на пумпање на маслото. Анти-дизајн на 'рѓа кој обезбедува нормално функционирање на заптивката за масло.Металните куќишта се покриени со гума за да се чуваат средствата кои формираат 'рѓа како вода и кислород.Ова го спречува 'рѓосувањето на железните делови,деформирачки,и влијае на печатот. Дополнителен дизајн на заштитната усна што ја штити главната усна на заптивката.Дизајнот на дополнителен штит за усни штити од внатрешни загадувачи(како што се металните прашоци предизвикани од абење на запчаникот,и фини честички од лубрикант формирани во процесот на стареење) ,и го намалува трошењето на главната усна. Храна-гумата ефикасно го инхибира размножувањето и растот на бактериите.Гумениот материјал ги помина националните сертификати за JIS и FDA. ТестОткако ќе се развие печатот,ќе биде подложен на низа функционални тестови и експерименти.За да се обезбедат најточни податоци од тестот,нашиот софтвер,хардверот и опремата во лабораторијата беа целосно надградени во 2019 година.Нашите инженери поминаа низ ригорозна професионална обука и тие ги спроведуваат тестовите во согласност со меѓународните тест спецификации, како и сите посебни услови како што е наведено од клиентот.Најчесто користениот опсег за тестирање на индустриски заптивки ги вклучува следните 9 ставки.За детален опис на опремата за тестирање,ве молиме погледнете ја страницата од прирачникот. Тест на вртежен момент Тест за функција Тест за живот на печат Тест за компатибилност Тест за пумпање Тест за носење Тест за висок притисок Тест со кашеста маса Притиснете Fit Test ИнсталацијаНеопходно е заптивката да се постави правилно за да се избегне оштетување на заптивката што може да предизвика заптивката да не успее или да не функционира правилно.NAK го обезбедува најдоброто упатство за инсталација што работи со структурниот дизајн на клиентот’производ,и процесот на склопување на производната линија.NAK, исто така, му помага на клиентот да ја дизајнира алатката за инсталирање, така што заптивката може да се заштити и правилно да се инсталира за време на процесот на инсталација.NAK го зема предвид процесот на склопување во фазата на дизајнирање на заптивките,и користи долгогодишно дизајнерско искуство за да ја подобри ефикасноста и практичноста на склопувањето.Ова ја намалува цената на инсталацијата на заптивката.Ги обезбедуваме следните услуги: Усна пред-услуги за подмачкување за подобрување на ефикасноста на склопувањето.NAK користи специјална опрема за нанесување маст на усните на заптивката,што може да го контролира точниот износ што се применува и да избегне некои од ризиците поврзани со рачна апликација. Анти-дизајн на лепење за пломбите за полесно да се одделат еден од друг.Понекогаш пломбите можат да се залепат една до друга кога се наредени заедно.Ние користиме процес на електрично празнење на лицето на заптивката за да ја зголемиме грубоста на површината што го спречува лепењето. Дизајнот на брановидни OD го намалува трудот за време на инсталацијата.Дизајнот на брановидни OD може да ја намали концентрацијата на стрес за време на инсталацијата и да го намали приспособувањето на пресата за околу 29%. ОптимизацијаNAK користи професионални методи за анализа на дефекти, така што ако заптивката не успее,можеме да ја најдеме основната причина,и да им помогне на клиентите да ги подобрат и оптимизираат производите за идна употреба.Процесот на оптимизација на печат вклучува истражување и разбирање,анализа на основната причина,раствор за запечатување,и валидација на перформансите. Истражување и разбирањеПри проверка на неуспешна заптивка обезбедена од клиент,понекогаш причината за дефект на пломбата не е отворено очигледна.Од оваа причина,потребно е да се спроведе на-истраги на локацијата, како и интервјуа со корисници за подобро да се разбере како не успеа печатот,оперативната средина,условите под кои не успеа,и други важни индиции за тоа што се случило.Само кога ќе ги вратиме фактите, можеме да обезбедиме точни насоки за следните чекори за оптимизација.Чекорите за оптимизација даваат насоки како да се подобрите. Анализа на корените причиниПостојат многу начини на кои може да пропадне заптивката,а многу од тие причини не можат да се утврдат само преку набљудување.Потребни се експерименти и анализа на податоци за да се разјаснат вистинските причини.Инженерите на NAK ги бараат клучните фактори во печатот’неуспех со анализа на изгледот и димензиите на заптивката,носење на усните,и абење на вратилото. Раствор за запечатувањеОткако ќе се утврди вистинската причина за неуспехот,можеме да ја насочиме точката на неуспех со нашата оптимизација на дизајнот.Тимот за техничка служба на НАК има многу богато искуство во дизајнирање пломби,и е маестрален во разбирањето на влијанието на големини на вратило и отвори,работни температури,локации за инсталација,средни типови,притисоци,брзина,и методи на инсталација на пломби.Инженерите можат да користат методи FEA и DOE за да спроведат различни експерименти,извршуваат и анализираат симулации,и од таму оптимизирајте го заптивката’дизајн. Валидација на изведбатаПоследниот чекор од оптимизацијата на заптивките е динамичка верификација.Динамичната лабораторија НАК има комплетен сет на опрема за функционално тестирање.Оваа опрема може физички да го симулира ефектот на запечатување на пломбите во различни средини за тестирање.
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Хидраулични решенија за заптивање, треба да знаете за највисок квалитет на Хидраулични решенија за заптивање производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Wear-Pro Sleeve
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
НАК’s носат ракав обезбедува брзо,економично решение за поправка на вратило и е супериорно во однос на другите традиционални модели за поправка.Ракавот за абење е тенок метален чаур од нерѓосувачки челик со специјално обработена површина,дизајниран да обезбеди површина на спротивната страна за радијалните заптивки на вратило.Со абење ракав,може да се користи заптивка со иста големина и не е потребно расклопување и обработка на вратилото.За да го направите процесот на инсталација брз,едноставен и удобен,комплетот за ракави е спакуван одделно и ги вклучува и носењето-Ракав за заштита на Pro Shaft, како и прицврстувач за инсталација.Ова исто така го олеснува последователното одржување и замена.