НАК на Пневматски заптивки се дизајнирани со ниски својства на триење и ниска експанзија. Примарната функција на Пневматски заптивки е да се спречи истекување на гас од јазот помеѓу клипната шипка или клипот и цилиндерот. Секоја заптивка е исто така дизајнирана за максимална издржливост. Пневматски заптивки обично се користат во автомобили, индустриска опрема и домашна опрема.
NAK има широк опсег на стандарди

Пневматски заптивки

. NAK исто така може да дизајнира и развие прилагодени пломби врз основа на посебните барања на клиентите. Со обезбедување на висок квалитет Пневматски заптивки, услуги и навремена испорака, NAK им овозможува на своите домашни и странски клиенти доследни искуства за купување. Доколку сте заинтересирани за некој од нашите производи за фоки или сакате да дознаете повеќе за нашите услуги за дизајн, ве молиме не двоумете се да Контактирајте не.

Пневматски заптивки

NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пневматски заптивки, треба да знаете за највисок квалитет на Пневматски заптивки производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PDV
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Опис на производотПневматскиот заптив PDV е два-заптивка која е направена и од NBR и од метал.Тој е дизајниран да го намали триењето додека ја зголемува стабилноста.Овој печат може да биде штанд-сам печат,што значи дека не’Не треба да одговара на другите заптивки и може да се инсталира на жлебот на клипот посебно.PDV најчесто се користи во челични и алуминиумски пневматски цилиндри. МатеријалNBRФКМ Предности на производот Добар медиумски отпор Одлична отпорност на абење Низок отпор на триење Широк опсег на работна температура Многу добра статичка и динамична затегнатост Ниската висина на склопување на комплетниот клип овозможува дизајнирање на кратки цилиндри. АпликацијаПневматски цилиндар од челик и алуминиум. Работни услови Материјал NBR ФКМ Притисок ≦10 Mpa ≦10 Mpa Брзина ≦0.5 м/с ≦0.5 м/с Температурен опсег -40̊В, +100̊В -25̊В, +200̊В Површинска грубост Лизгачка површина Ра 0.1~0.8&микро;м Рз 0.4~3.2&микро;м
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пневматски заптивки, треба да знаете за највисок квалитет на Пневматски заптивки производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PDC
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Опис на производотПневматскиот заптив PDC е два-заптивка што може да се користи и во пневматски и во хидраулични поставки.Изработен е од NBR,метал,и пролет.Пружината се користи за да се обезбеди дополнителна радијална сила,и PDC материјалот одржува добро запечатување при поставки со низок притисок.Пневматската заптивка PDC најчесто се користи при краток удар,хидрауличен цилиндар со низок притисок и пневматски цилиндар. МатеријалNBR Предности на производот Добар медиумски отпор Одлична отпорност на абење Низок отпор на триење Широк опсег на работна температура Многу добра статичка и динамична затегнатост Ниската висина на склопување на комплетниот клип овозможува дизајнирање на кратки цилиндри. Добро запечатување при низок притисок АпликацијаКраток удар,цилиндар со низок притисок и пневматски цилиндар. Работни услови Материјал NBR Притисок ≦10 Mpa Брзина ≦0.5 м/с Температурен опсег -40̊В, +100̊В Површинска грубост Лизгачка површина Ра 0.1~0.8&микро;м Рз 0.4~3.2&микро;м
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пневматски заптивки, треба да знаете за највисок квалитет на Пневматски заптивки производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PSV
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Опис на производотПневматска заптивка PSV е една-пломба што комбинира NBR и метални делови.Гумата може да се прилагоди за да ги исполни специфичните температурни барања.Дизајнот на структурата обезбедува ниска-триење и висока-стабилност лизгање.Овој печат не треба да се совпаѓа со други пломби,и може да се инсталира директно на жлебот на клипот.Целосен клип за сингл-дејствувачки пневматски цилиндри. МатеријалNBR Предности на производот Добар медиумски отпор Одлична отпорност на абење Низок отпор на триење Широк опсег на работна температура Многу добра статичка и динамична затегнатост Ниската висина на склопување на комплетниот клип овозможува дизајнирање на кратки цилиндри. АпликацијаСлободна-дејствувачки пневматски цилиндар Работни услови Материјал NBR Притисок ≦10 Mpa Брзина ≦0.5 м/с Температурен опсег -40̊В, +100̊В Површинска грубост Лизгачка површина Ра 0.1~0.8&микро;м Рз 0.4~3.2&микро;м
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пневматски заптивки, треба да знаете за највисок квалитет на Пневматски заптивки производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PSV2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Опис на производотПневматска заптивка PSV2 е една-заптивка која комбинира NBR и метални делови.Заптивката е дизајнирана со специјална структура на перничиња за да ги подобри перформансите на амортизацијата.Целосен клип за сингл-дејствувачки пневматски цилиндри со крајно амортизирање. МатеријалNBR Предности на производот Добар медиумски отпор Одлична отпорност на абење Низок отпор на триење Широк опсег на работна температура Многу добра статичка и динамична затегнатост Ниската висина на склопување на комплетниот клип овозможува дизајнирање на кратки цилиндри. АпликацијаСлободна-дејствувачки пневматски цилиндар Работни услови Материјал NBR Притисок ≦10 Mpa Брзина ≦0.5 м/с Температурен опсег -40̊В, +100̊В Површинска грубост Лизгачка површина Ра 0.1~0.8&микро;м Рз 0.4~3.2&микро;м