Пневматски заптивки PSV2

NAK Sealing Technologies Corporation, со богато искуство во дизајнирање и развој на Пневматски заптивки PSV2, е главен производител, снабдувач и извозник во Taiwan. Клиентите на NAK имаат пристап до нашите ексклузивни технички услуги. NAK разви пломби за многу OEM клиенти од целиот свет и исто така стана нивни долгорочни партнери. Ние соработуваме со менаџери на производи, менаџери за истражување и развој и инженери за да го поддржиме дизајнот, тестирањето и оптимизацијата на решенијата за запечатување за да ги подобриме перформансите, квалитетот и усогласеноста на производот.
Со обезбедување на висок квалитет

Пневматски заптивки PSV2

, услуги и навремена испорака, на нашите клиенти им нудиме одлични искуства за купување. Доколку сте заинтересирани за нашите производи или сакате да дознаете повеќе за нашата комплетирана производна линија и услуги за дизајн, ве молиме Контактирајте не.
  • Пневматски заптивки PSV2 - PSV2
Пневматски заптивки PSV2
модел - PSV2
Опис на производот
Пневматска заптивка PSV2 е една-заптивка која комбинира NBR и метални делови.Заптивката е дизајнирана со специјална структура на перничиња за да ги подобри перформансите на амортизацијата.Целосен клип за сингл-дејствувачки пневматски цилиндри со крајно амортизирање.

Материјал
NBR

Предности на производот
  • Добар медиумски отпор
  • Одлична отпорност на абење
  • Низок отпор на триење
  • Широк опсег на работна температура
  • Многу добра статичка и динамична затегнатост
  • Ниската висина на склопување на комплетниот клип овозможува дизајнирање на кратки цилиндри.

Апликација
Слободна-дејствувачки пневматски цилиндар

Работни услови
Материјал NBR
Притисок ≦10 Mpa
Брзина ≦0.5 м/с
Температурен опсег -40̊В, +100̊В

Површинска грубост
Лизгачка површина
Ра 0.1~0.8&микро;м
Рз 0.4~3.2&микро;м
NAK Sealing Technologies Corporation
PSV2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пневматски заптивки PSV2, треба да знаете за највисок квалитет на Пневматски заптивки PSV2 производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PDV
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Опис на производотПневматскиот заптив PDV е два-заптивка која е направена и од NBR и од метал.Тој е дизајниран да го намали триењето додека ја зголемува стабилноста.Овој печат може да биде штанд-сам печат,што значи дека не’Не треба да одговара на другите заптивки и може да се инсталира на жлебот на клипот посебно.PDV најчесто се користи во челични и алуминиумски пневматски цилиндри. МатеријалNBRФКМ Предности на производот Добар медиумски отпор Одлична отпорност на абење Низок отпор на триење Широк опсег на работна температура Многу добра статичка и динамична затегнатост Ниската висина на склопување на комплетниот клип овозможува дизајнирање на кратки цилиндри. АпликацијаПневматски цилиндар од челик и алуминиум. Работни услови Материјал NBR ФКМ Притисок ≦10 Mpa ≦10 Mpa Брзина ≦0.5 м/с ≦0.5 м/с Температурен опсег -40̊В, +100̊В -25̊В, +200̊В Површинска грубост Лизгачка површина Ра 0.1~0.8&микро;м Рз 0.4~3.2&микро;м
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пневматски заптивки PSV2, треба да знаете за највисок квалитет на Пневматски заптивки PSV2 производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PDC
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Опис на производотПневматскиот заптив PDC е два-заптивка што може да се користи и во пневматски и во хидраулични поставки.Изработен е од NBR,метал,и пролет.Пружината се користи за да се обезбеди дополнителна радијална сила,и PDC материјалот одржува добро запечатување при поставки со низок притисок.Пневматската заптивка PDC најчесто се користи при краток удар,хидрауличен цилиндар со низок притисок и пневматски цилиндар. МатеријалNBR Предности на производот Добар медиумски отпор Одлична отпорност на абење Низок отпор на триење Широк опсег на работна температура Многу добра статичка и динамична затегнатост Ниската висина на склопување на комплетниот клип овозможува дизајнирање на кратки цилиндри. Добро запечатување при низок притисок АпликацијаКраток удар,цилиндар со низок притисок и пневматски цилиндар. Работни услови Материјал NBR Притисок ≦10 Mpa Брзина ≦0.5 м/с Температурен опсег -40̊В, +100̊В Површинска грубост Лизгачка површина Ра 0.1~0.8&микро;м Рз 0.4~3.2&микро;м
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пневматски заптивки PSV2, треба да знаете за највисок квалитет на Пневматски заптивки PSV2 производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PSV
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Опис на производотПневматска заптивка PSV е една-пломба што комбинира NBR и метални делови.Гумата може да се прилагоди за да ги исполни специфичните температурни барања.Дизајнот на структурата обезбедува ниска-триење и висока-стабилност лизгање.Овој печат не треба да се совпаѓа со други пломби,и може да се инсталира директно на жлебот на клипот.Целосен клип за сингл-дејствувачки пневматски цилиндри. МатеријалNBR Предности на производот Добар медиумски отпор Одлична отпорност на абење Низок отпор на триење Широк опсег на работна температура Многу добра статичка и динамична затегнатост Ниската висина на склопување на комплетниот клип овозможува дизајнирање на кратки цилиндри. АпликацијаСлободна-дејствувачки пневматски цилиндар Работни услови Материјал NBR Притисок ≦10 Mpa Брзина ≦0.5 м/с Температурен опсег -40̊В, +100̊В Површинска грубост Лизгачка површина Ра 0.1~0.8&микро;м Рз 0.4~3.2&микро;м