ПСВ пневматски заптивки

NAK Sealing Technologies Corporation е еден од клучните производители, добавувачи и извозници во Taiwan. Ние сме специјализирани за производство и извоз на ПСВ пневматски заптивки. NAK е глобална компанија за заптивање која им помага на клиентите да станат успешни со отклучување на вредноста од ко-дизајнот на пломби со високи перформанси. Изграден на децениско искуство и знаење, NAK обезбедува уникатни, прилагодени и оптимизирани решенија за запечатување, со постојан квалитет во сите категории на производи, за да им помогне на клиентите да ги развијат најсоодветните заптивки, да бараат неисполнети барања и да ги максимизираат перформансите на производот.
NAK нуди

ПСВ пневматски заптивки

со различен производствен капацитет. Според вашите барања, прилагодениот производ ќе биде обезбеден за да го задоволи вашето задоволство. Само Контактирајте не и известете ни ја вашата потреба, ние ќе ги обезбедиме најдобрите совети и најсоодветниот печат, со најголем избор за вашата апликација.
  • ПСВ пневматски заптивки - PSV
ПСВ пневматски заптивки
модел - PSV
Опис на производот
Пневматска заптивка PSV е една-пломба што комбинира NBR и метални делови.Гумата може да се прилагоди за да ги исполни специфичните температурни барања.Дизајнот на структурата обезбедува ниска-триење и висока-стабилност лизгање.Овој печат не треба да се совпаѓа со други пломби,и може да се инсталира директно на жлебот на клипот.Целосен клип за сингл-дејствувачки пневматски цилиндри.

Материјал
NBR

Предности на производот
  • Добар медиумски отпор
  • Одлична отпорност на абење
  • Низок отпор на триење
  • Широк опсег на работна температура
  • Многу добра статичка и динамична затегнатост
  • Ниската висина на склопување на комплетниот клип овозможува дизајнирање на кратки цилиндри.

Апликација
Слободна-дејствувачки пневматски цилиндар

Работни услови
Материјал NBR
Притисок ≦10 Mpa
Брзина ≦0.5 м/с
Температурен опсег -40̊В, +100̊В

Површинска грубост
Лизгачка површина
Ра 0.1~0.8&микро;м
Рз 0.4~3.2&микро;м
NAK Sealing Technologies Corporation
PSV
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто ПСВ пневматски заптивки, треба да знаете за највисок квалитет на ПСВ пневматски заптивки производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PDV
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Опис на производотПневматскиот заптив PDV е два-заптивка која е направена и од NBR и од метал.Тој е дизајниран да го намали триењето додека ја зголемува стабилноста.Овој печат може да биде штанд-сам печат,што значи дека не’Не треба да одговара на другите заптивки и може да се инсталира на жлебот на клипот посебно.PDV најчесто се користи во челични и алуминиумски пневматски цилиндри. МатеријалNBRФКМ Предности на производот Добар медиумски отпор Одлична отпорност на абење Низок отпор на триење Широк опсег на работна температура Многу добра статичка и динамична затегнатост Ниската висина на склопување на комплетниот клип овозможува дизајнирање на кратки цилиндри. АпликацијаПневматски цилиндар од челик и алуминиум. Работни услови Материјал NBR ФКМ Притисок ≦10 Mpa ≦10 Mpa Брзина ≦0.5 м/с ≦0.5 м/с Температурен опсег -40̊В, +100̊В -25̊В, +200̊В Површинска грубост Лизгачка површина Ра 0.1~0.8&микро;м Рз 0.4~3.2&микро;м
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто ПСВ пневматски заптивки, треба да знаете за највисок квалитет на ПСВ пневматски заптивки производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PDC
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Опис на производотПневматскиот заптив PDC е два-заптивка што може да се користи и во пневматски и во хидраулични поставки.Изработен е од NBR,метал,и пролет.Пружината се користи за да се обезбеди дополнителна радијална сила,и PDC материјалот одржува добро запечатување при поставки со низок притисок.Пневматската заптивка PDC најчесто се користи при краток удар,хидрауличен цилиндар со низок притисок и пневматски цилиндар. МатеријалNBR Предности на производот Добар медиумски отпор Одлична отпорност на абење Низок отпор на триење Широк опсег на работна температура Многу добра статичка и динамична затегнатост Ниската висина на склопување на комплетниот клип овозможува дизајнирање на кратки цилиндри. Добро запечатување при низок притисок АпликацијаКраток удар,цилиндар со низок притисок и пневматски цилиндар. Работни услови Материјал NBR Притисок ≦10 Mpa Брзина ≦0.5 м/с Температурен опсег -40̊В, +100̊В Површинска грубост Лизгачка површина Ра 0.1~0.8&микро;м Рз 0.4~3.2&микро;м
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто ПСВ пневматски заптивки, треба да знаете за највисок квалитет на ПСВ пневматски заптивки производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
PSV2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Опис на производотПневматска заптивка PSV2 е една-заптивка која комбинира NBR и метални делови.Заптивката е дизајнирана со специјална структура на перничиња за да ги подобри перформансите на амортизацијата.Целосен клип за сингл-дејствувачки пневматски цилиндри со крајно амортизирање. МатеријалNBR Предности на производот Добар медиумски отпор Одлична отпорност на абење Низок отпор на триење Широк опсег на работна температура Многу добра статичка и динамична затегнатост Ниската висина на склопување на комплетниот клип овозможува дизајнирање на кратки цилиндри. АпликацијаСлободна-дејствувачки пневматски цилиндар Работни услови Материјал NBR Притисок ≦10 Mpa Брзина ≦0.5 м/с Температурен опсег -40̊В, +100̊В Површинска грубост Лизгачка површина Ра 0.1~0.8&микро;м Рз 0.4~3.2&микро;м