ПДВ пневматски заптивки

NAK Sealing Technologies Corporation е интегриран производител, снабдувач и извозник на ПДВ пневматски заптивки. Основана во 1976 година во Taiwan, NAK има една примарна цел: да им обезбедиме на нашите клиенти најквалитетни производи и решенија за заптивање. Со текот на годините изградивме обемни стандардни производи кои исполнуваат многу потреби во различни апликации. NAK стана добро познат по својата способност да произведува најквалитетни производи за заптивање во индустриите вклучувајќи ги автомобилската, индустриската, земјоделската, градежништвото и рударството.
NAK отсекогаш дава сè од себе за да им служи на клиентите и се надева дека ќе стане еден од вашите пријатели и деловни партнери. Имаме група професионален тим за дизајн и производство, специјализиран за истражување и развој и производство на

ПДВ пневматски заптивки

. NAK обезбедува уникатни, прилагодени и оптимизирани решенија за запечатување, со постојан квалитет во сите категории на производи, за да им помогне на клиентите да ги развијат најсоодветните пломби, да бараат неисполнети барања и да ги максимизираат перформансите на производот
  • ПДВ пневматски заптивки - PDV
ПДВ пневматски заптивки
модел - PDV
Опис на производот
Пневматскиот заптив PDV е два-заптивка која е направена и од NBR и од метал.Тој е дизајниран да го намали триењето додека ја зголемува стабилноста.Овој печат може да биде штанд-сам печат,што значи дека не’Не треба да одговара на другите заптивки и може да се инсталира на жлебот на клипот посебно.PDV најчесто се користи во челични и алуминиумски пневматски цилиндри.

Материјал
NBR
ФКМ

Предности на производот
  • Добар медиумски отпор
  • Одлична отпорност на абење
  • Низок отпор на триење
  • Широк опсег на работна температура
  • Многу добра статичка и динамична затегнатост
  • Ниската висина на склопување на комплетниот клип овозможува дизајнирање на кратки цилиндри.

Апликација
Пневматски цилиндар од челик и алуминиум.

Работни услови
Материјал NBR ФКМ
Притисок ≦10 Mpa ≦10 Mpa
Брзина ≦0.5 м/с ≦0.5 м/с
Температурен опсег -40̊В, +100̊В -25̊В, +200̊В

Површинска грубост
Лизгачка површина
Ра 0.1~0.8&микро;м
Рз 0.4~3.2&микро;м
NAK Sealing Technologies Corporation
PDV
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто ПДВ пневматски заптивки, треба да знаете за највисок квалитет на ПДВ пневматски заптивки производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
PDC
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Опис на производотПневматскиот заптив PDC е два-заптивка што може да се користи и во пневматски и во хидраулични поставки.Изработен е од NBR,метал,и пролет.Пружината се користи за да се обезбеди дополнителна радијална сила,и PDC материјалот одржува добро запечатување при поставки со низок притисок.Пневматската заптивка PDC најчесто се користи при краток удар,хидрауличен цилиндар со низок притисок и пневматски цилиндар. МатеријалNBR Предности на производот Добар медиумски отпор Одлична отпорност на абење Низок отпор на триење Широк опсег на работна температура Многу добра статичка и динамична затегнатост Ниската висина на склопување на комплетниот клип овозможува дизајнирање на кратки цилиндри. Добро запечатување при низок притисок АпликацијаКраток удар,цилиндар со низок притисок и пневматски цилиндар. Работни услови Материјал NBR Притисок ≦10 Mpa Брзина ≦0.5 м/с Температурен опсег -40̊В, +100̊В Површинска грубост Лизгачка површина Ра 0.1~0.8&микро;м Рз 0.4~3.2&микро;м
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто ПДВ пневматски заптивки, треба да знаете за највисок квалитет на ПДВ пневматски заптивки производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
PSV
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Опис на производотПневматска заптивка PSV е една-пломба што комбинира NBR и метални делови.Гумата може да се прилагоди за да ги исполни специфичните температурни барања.Дизајнот на структурата обезбедува ниска-триење и висока-стабилност лизгање.Овој печат не треба да се совпаѓа со други пломби,и може да се инсталира директно на жлебот на клипот.Целосен клип за сингл-дејствувачки пневматски цилиндри. МатеријалNBR Предности на производот Добар медиумски отпор Одлична отпорност на абење Низок отпор на триење Широк опсег на работна температура Многу добра статичка и динамична затегнатост Ниската висина на склопување на комплетниот клип овозможува дизајнирање на кратки цилиндри. АпликацијаСлободна-дејствувачки пневматски цилиндар Работни услови Материјал NBR Притисок ≦10 Mpa Брзина ≦0.5 м/с Температурен опсег -40̊В, +100̊В Површинска грубост Лизгачка површина Ра 0.1~0.8&микро;м Рз 0.4~3.2&микро;м
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто ПДВ пневматски заптивки, треба да знаете за највисок квалитет на ПДВ пневматски заптивки производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
PSV2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Опис на производотПневматска заптивка PSV2 е една-заптивка која комбинира NBR и метални делови.Заптивката е дизајнирана со специјална структура на перничиња за да ги подобри перформансите на амортизацијата.Целосен клип за сингл-дејствувачки пневматски цилиндри со крајно амортизирање. МатеријалNBR Предности на производот Добар медиумски отпор Одлична отпорност на абење Низок отпор на триење Широк опсег на работна температура Многу добра статичка и динамична затегнатост Ниската висина на склопување на комплетниот клип овозможува дизајнирање на кратки цилиндри. АпликацијаСлободна-дејствувачки пневматски цилиндар Работни услови Материјал NBR Притисок ≦10 Mpa Брзина ≦0.5 м/с Температурен опсег -40̊В, +100̊В Површинска грубост Лизгачка површина Ра 0.1~0.8&микро;м Рз 0.4~3.2&микро;м