About NAK NAK Sealing Technologies Corporation е пионер во дизајнирање и производство на Заптивки за масло за апликации. NAK е една од водечките компании во обезбедувањето приспособени решенија за заптивање, задоволувајќи ги барањата на клиентите.
Со цел подобро да ги задоволиме потребите на нашите клиенти, почнавме да ги воведуваме SIX SIGMA и DFSS во 2009 година. Ние сме длабоко посветени на нашите клиенти и таа посветеност ја изразуваме со истражување за да се осигураме дека секој клиент го добива најдоброто

Заптивки за масло

, секој пат. Нашиот процес вклучува континуирано истражување, анализа на податоци, континуирано подобрување на производите и иновации. Во нашата визија да бидеме најдобри во индустријата, инвестиравме во најсовремена опрема и технологија за да го поддржиме нашето истражување и развој за постојано да го подобруваме нашиот состав на гума, дизајнот и производството на мувла, методите на производство и технологијата на производство за да ја постигнеме целта на нула дефекти .

Заптивки за масло

NAK Sealing Technologies Corporation
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Заптивки за масло, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Electric Motor Seals
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
NAK отсекогаш бил водечки во индустријата за развој на пломби за футуристички технологии.Ова ни помогна да дизајнираме и развиеме пломби за E-Светот.НАК јасно ги разбира потребите за запечатување на е-Мотори за мобилност.Заптивките на електричниот мотор во електричниот мотор се суштинска компонента за да се одржи системот сув и да се овозможи подмачкување на маслото на менувачот.Заптивката на електричниот мотор мора да биде дизајнирана да ги издржи сувите услови во електричниот мотор додека сè уште може да го примени неопходното подмачкување масло за менувач што може да работи со брзини до или над 10,000 вртежи во минута. Во е-мобилност,овие две дијаметрално спротивни услови во истата апликација мора да се чуваат целосно одвоени со д-мобилност печат.NAK разви специјален дизајн на усните што може да се справи со двете состојби обезбедувајќи одлична функција за запечатување,намалување на триењето и подобрување на енергетската ефикасност на механизмот. Главната усна е дизајнирана да одржува цврста заптивка, како и да го минимизира триењето предизвикано од мотор кој работи со големи брзини во посуви услови. НАК’Заптивката на електричниот мотор е произведена со напредна гумена формула(ФКМ,Тефлонски)да ги задоволи барањата за големи брзини и широк опсег на температури.
NAK Sealing Technologies Corporation
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Заптивки за масло, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Rotary Shaft Seals
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Ротационите заптивки често се нарекуваат радијални заптивки на вратило,Заптивки за усни на ротирачкото вратило,или заптивки за масло и така натаму.Главната функција на ротационата заптивка е да го заштити системот од нечистотија,прашина,вода и други загадувачи,држете го лубрикантот во системот.НАК’Тимот за истражување и развој има повеќе од 45 години искуство во дизајнирање и производство на пломби.NAK користи најсовремена технологија за поддршка на клиентите на OE. NAK ги набавува своите суровини од светски лидери во областа од целиот свет,вклучувајќи ја и Америка,Јапонија и европските земји.Овие висококвалитетни материјали помагаат во изработката на заптивки со многу специфични и важни својства како отпорност на абење,нафта&отпорност на течност и хемиска отпорност кои се клучни за функционирањето и животниот век на заптивката.Најчести гумени материјали се NBR,HNBR,ФКМ,ACM,VMQ итн.НАК Р&засилувач;D и лабораторискиот тим за домашни материјали успешно создадоа приспособени гумени соединенија за многу специфични барања на клиентите преку нашите решенија за запечатување StreamSyn.
NAK Sealing Technologies Corporation
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Заптивки за масло, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
High Pressure Seals
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Заптивките со висок притисок се неопходни за пумпата’функционирањето и работниот век.Заптивките со висок притисок мора да издржат висок внатрешен притисок,притоа спречувајќи истекување на хидраулично масло.Заптивката исто така мора да може да спречи загадувачи како што се вода и прашина да навлезат во системот.Висококвалитетните заптивки обезбедени од NAK можат да ја продолжат пумпата’работен век. NAK испорачува заптивки за сите различни видови пумпи,вклучувајќи го и клипот,опрема,лопатка,вакуумски и потопни пумпи.NAK исто така може да ги прилагоди пломбите за да се сретне со клиент’точни спецификации. Поради нашиот посебен структурен дизајн,нашите напредни заптивки со висок притисок можат да издржат притисоци до 15 bar.
NAK Sealing Technologies Corporation
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Заптивки за масло, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Hydraulic Rod Seals
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Постојат два главни типа на хидраулични заптивки на прачки:композитни заптивки,и ти-заптивки за чаши.Хидрауличните заптивки на прачки го спречуваат истекувањето на течноста од цилиндерот за да се одржи притисокот на течноста неопходен за да се олесни движењето на клипот.Шипката има тампон заптивка што го поддржува заптивката на шипката и го спречува истекувањето под пулсирачкиот шил-притисок за време на тешки-полнење на хидрауличниот цилиндар.
Custom Seals NAK е една од ретките компании од целиот свет што нуди комплетно Раствор за запечатување за речиси сите апликации под еден покрив. Изработуваме Нафта заптивки NAK , Хидраулични заптивки , Клипни заптивки , Заптивки со прачка на прачки, заптивки за Заптивки за бришачи , Пневматски заптивки и Статички заптивки за автомобилски, индустриски, земјоделски и градежни машини, како и многу други. Тимот за истражување и развој NAK останува во чекор со барањата на пазарот со истражување на потребите на индустријата, трендовите во технолошкиот развој и новите производи кои се појавуваат на теренот. Ние инвестираме во науката и професионалното инженерство за да бидеме во чекор со постојано променливите барања.

Клиентите на NAK имаат пристап до нашите ексклузивни технички услуги. Развивме прилагодени пломби за многу OEM клиенти од целиот свет, а исто така станавме нивни долгорочни партнери поради неговата способност да обезбеди вистински и долготрајни решенија. NAK се фокусира на дизајнирање и развој на компоненти за запечатување со високи перформанси. Преку StreamSyn Sealing Solutions, можеме да дизајнираме пломби кои најдобро ги задоволуваат специфичните потреби на OEM клиентите. StreamSyn запечатувачкото решение е приспособено на NAK со високи перформансиЗаптивки за масло процес на развој. Овој процес им дава на нашите клиенти слобода во дизајнот бидејќи тие повеќе не се ограничени на стандардни пломби. Клиентите на NAK сега можат континуирано да ги подобруваат перформансите на нивните производи, а преку процесот на StreamSyn Sealing Solution, можеме да ги приспособиме пломбите за да ги исполниме сите барања. Ако имате какви било прашања во врска со нашата сопствена услуга, ве молиме слободно контактирајте со нас .
streamsyn_photo