Хидраулични заптивки на прачки

NAK Sealing Technologies Corporation има долгогодишно кумулативно искуство во дизајнирање, производство и дистрибуција на Хидраулични заптивки на прачки. NAK се стреми кон нови материјали и технологии на производство кои овозможуваат вашите пломби да бидат поцврсти, посигурни и да траат подолго од оние од обичните добавувачи.
Ние испорачуваме широк опсег на технологија базирана на технологија

Хидраулични заптивки на прачки

и решенија за индустрискиот, земјоделскиот и градежниот пазар. Доколку имате какви било прашања, не двоумете се Контактирајте не.
  • Хидраулични заптивки на прачки - Hydraulic Rod Seals
Хидраулични заптивки на прачки
модел - Hydraulic Rod Seals
Постојат два главни типа на хидраулични заптивки на прачки:композитни заптивки,и ти-заптивки за чаши.Хидрауличните заптивки на прачки го спречуваат истекувањето на течноста од цилиндерот за да се одржи притисокот на течноста неопходен за да се олесни движењето на клипот.Шипката има тампон заптивка што го поддржува заптивката на шипката и го спречува истекувањето под пулсирачкиот шил-притисок за време на тешки-полнење на хидрауличниот цилиндар.

NAK Sealing Technologies Corporation
Hydraulic Rod Seals
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Хидраулични заптивки на прачки, треба да знаете за највисок квалитет на Хидраулични заптивки на прачки производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Hydraulic Piston Seal
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Постојат два главни типа на хидраулични клипни заптивки:сингл-глума и двојна-глума.И двете пломби се достапни во NAK’s опсег.Овие заптивки се монтираат на клипот и се запечатуваат на отворот на цилиндерот.Ова овозможува да се зголеми притисокот на едната страна од клипот,правејќи ја шипката да се прошири или повлече врз основа на притисокот на течноста.NAK има широк опсег на стандардни хидраулични клипни заптивки.NAK исто така може да дизајнира и развие прилагодени пломби врз основа на клиенти’посебни барања.
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Хидраулични заптивки на прачки, треба да знаете за највисок квалитет на Хидраулични заптивки на прачки производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Hydraulic Wiper Seals
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Постојат два главни типа на хидраулични заптивки за бришачи:отворени,и прилепува-во.NAK ги нуди двата типа.Овие заптивки се инсталирани на надворешниот раб на клипната шипка на хидрауличниот цилиндар.Тие чуваат нечистотија,странска материја,остатоци,влага,и загадувачи од влегување во хидрауличниот цилиндар кога шипката се повлекува во цилиндерот.НАК’Тимот за истражување и развој има повеќе од 45 години искуство во изработка на хидраулични заптивки за бришачи со ниски-својства на триење и висока отпорност на абење.