Хидраулични заптивки за бришачи

NAK Sealing Technologies Corporation, со седиште во Taiwan, е професионален производител, снабдувач и извозник ангажиран во истражување, развој, производство, дистрибуција и сервис на Хидраулични заптивки за бришачи. Клиентите на NAK имаат пристап до тим за развој на пломби, способен да решава проблеми во секоја фаза од процесот, вклучително истражување и развој на пломби, до склопување на производот. Доколку сте заинтересирани за било кој тип на нашите производи, ве молиме слободно да Контактирајте не.
Со обезбедување на висок квалитет

Хидраулични заптивки за бришачи

, услуги и навремена испорака, на нашите клиенти им нудиме одлични искуства за купување. Доколку сте заинтересирани за нашите производи или сакате да дознаете повеќе за нашата комплетирана производна линија и услуги за дизајн, ве молиме Контактирајте не.
  • Хидраулични заптивки за бришачи - Hydraulic Wiper Seals
Хидраулични заптивки за бришачи
модел - Hydraulic Wiper Seals
Постојат два главни типа на хидраулични заптивки за бришачи:отворени,и прилепува-во.NAK ги нуди двата типа.Овие заптивки се инсталирани на надворешниот раб на клипната шипка на хидрауличниот цилиндар.Тие чуваат нечистотија,странска материја,остатоци,влага,и загадувачи од влегување во хидрауличниот цилиндар кога шипката се повлекува во цилиндерот.НАК’Тимот за истражување и развој има повеќе од 45 години искуство во изработка на хидраулични заптивки за бришачи со ниски-својства на триење и висока отпорност на абење.
NAK Sealing Technologies Corporation
Hydraulic Wiper Seals
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Хидраулични заптивки за бришачи, треба да знаете за највисок квалитет на Хидраулични заптивки за бришачи производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Hydraulic Piston Seal
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Постојат два главни типа на хидраулични клипни заптивки:сингл-глума и двојна-глума.И двете пломби се достапни во NAK’s опсег.Овие заптивки се монтираат на клипот и се запечатуваат на отворот на цилиндерот.Ова овозможува да се зголеми притисокот на едната страна од клипот,правејќи ја шипката да се прошири или повлече врз основа на притисокот на течноста.NAK има широк опсег на стандардни хидраулични клипни заптивки.NAK исто така може да дизајнира и развие прилагодени пломби врз основа на клиенти’посебни барања.
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Хидраулични заптивки за бришачи, треба да знаете за највисок квалитет на Хидраулични заптивки за бришачи производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Hydraulic Rod Seals
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Постојат два главни типа на хидраулични заптивки на прачки:композитни заптивки,и ти-заптивки за чаши.Хидрауличните заптивки на прачки го спречуваат истекувањето на течноста од цилиндерот за да се одржи притисокот на течноста неопходен за да се олесни движењето на клипот.Шипката има тампон заптивка што го поддржува заптивката на шипката и го спречува истекувањето под пулсирачкиот шил-притисок за време на тешки-полнење на хидрауличниот цилиндар.