Хидраулични клипни заптивки

NAK Sealing Technologies Corporation е водечки Taiwan производител, снабдувач и извозник на Хидраулични клипни заптивки. Во НАК, сите суровини се подложени на интензивна и систематска контрола на квалитетот во нашата лабораторија и производствени линии. Само оној што ги користи најдобрите суровини од водечките добавувачи за своите производи може да произведува и првокласни пломби. NAK го има соодветното решение за хидраулично заптивање за секое барање - со сеопфатен опсег на хидраулични заптивки со сигурен квалитет и постојано изведба. Клиентите секогаш сакаат широк спектар на пломби од нивните добавувачи, а понудените производи за запечатување секогаш треба да бидат издржливи и економични во секое време. Така, барањата поставени на опсегот на Хидраулични клипни заптивки постојано се зголемуваат.
Дали барате нешто конкретно? Тогаш едноставно прашајте нас! Заедно, сигурно ќе го најдеме соодветниот

Хидраулични клипни заптивки

решение за вас.
  • Хидраулични клипни заптивки - Hydraulic Piston Seal
Хидраулични клипни заптивки
модел - Hydraulic Piston Seal
Постојат два главни типа на хидраулични клипни заптивки:сингл-глума и двојна-глума.И двете пломби се достапни во NAK’s опсег.Овие заптивки се монтираат на клипот и се запечатуваат на отворот на цилиндерот.Ова овозможува да се зголеми притисокот на едната страна од клипот,правејќи ја шипката да се прошири или повлече врз основа на притисокот на течноста.NAK има широк опсег на стандардни хидраулични клипни заптивки.NAK исто така може да дизајнира и развие прилагодени пломби врз основа на клиенти’посебни барања.
NAK Sealing Technologies Corporation
Hydraulic Piston Seal
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Хидраулични клипни заптивки, треба да знаете за највисок квалитет на Хидраулични клипни заптивки производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Hydraulic Rod Seals
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Постојат два главни типа на хидраулични заптивки на прачки:композитни заптивки,и ти-заптивки за чаши.Хидрауличните заптивки на прачки го спречуваат истекувањето на течноста од цилиндерот за да се одржи притисокот на течноста неопходен за да се олесни движењето на клипот.Шипката има тампон заптивка што го поддржува заптивката на шипката и го спречува истекувањето под пулсирачкиот шил-притисок за време на тешки-полнење на хидрауличниот цилиндар.
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Хидраулични клипни заптивки, треба да знаете за највисок квалитет на Хидраулични клипни заптивки производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Hydraulic Wiper Seals
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Постојат два главни типа на хидраулични заптивки за бришачи:отворени,и прилепува-во.NAK ги нуди двата типа.Овие заптивки се инсталирани на надворешниот раб на клипната шипка на хидрауличниот цилиндар.Тие чуваат нечистотија,странска материја,остатоци,влага,и загадувачи од влегување во хидрауличниот цилиндар кога шипката се повлекува во цилиндерот.НАК’Тимот за истражување и развој има повеќе од 45 години искуство во изработка на хидраулични заптивки за бришачи со ниски-својства на триење и висока отпорност на абење.