Радијални заптивки на вратило

NAK Sealing Technologies Corporation е интегриран производител, снабдувач и извозник. Со обилно искуство и вредни членови на персоналот, можеме да одговориме на различни барања од различни типови на клиенти. НАК главно се занимава со Радијални заптивки на вратило, а нашите производи добро се продаваат Taiwan. Спроведуваме строги проверки на квалитетот на секоја серија/производ. NAK отсекогаш дава сè од себе за да им служи на клиентите и се надева дека ќе стане еден од вашите пријатели и деловни партнери.
NAK е главен снабдувач на

Радијални заптивки на вратило

околу светот. Ние сме во состојба виртуелно да се сретнеме со нашите клиенти и да ги решиме техничките проблеми и да обезбедиме целосно решение за запечатување врз основа на барањата на клиентите. Ако сте заинтересирани, ве молиме Контактирајте не.
  • Радијални заптивки на вратило - Oil Seals
Радијални заптивки на вратило
модел - Oil Seals
Радијалните заптивки на вратило се користат за задржување на лубрикантот во системот и спречува истекување на течности во или надвор од системот.Исто така ги спречува загадувачите како што е водата,хемикалии,прашина итн.од влегувањето.Ова помага во правилното функционирање на системот и исто така го продолжува работниот век на системот.

Заптивката на радијалната оска главно се состои од гума,метална кутија и пружина за подвезици.Оваа комбинација на материјали заедно со робусниот дизајн прави силно запечатување.Радијалната сила на главната гумена усна ја одржува во контакт со вратилото,формирајќи слој од фолија за масло помеѓу страната на маслото и воздушната страна на вратилото,додека сè уште се одржува цврсто затворање за да се одржуваат околините одвоени и да се спречат истекувања.

Радијалните заптивки на вратилото се клучни за правилно функционирање на механизмот.Без радијална заптивка на вратило,системот би бил лишен од лубрикант што ќе резултира со контакт метал со метал при големо триење и ќе ја зголеми стапката на абење на компонентите што пак би довело до предвремено откажување на системот.
NAK Sealing Technologies Corporation
Oil Seals
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Радијални заптивки на вратило, треба да знаете за највисок квалитет на Радијални заптивки на вратило производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Rotary Shaft Seals
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Ротационите заптивки често се нарекуваат радијални заптивки на вратило,Заптивки за усни на ротирачкото вратило,или заптивки за масло и така натаму.Главната функција на ротационата заптивка е да го заштити системот од нечистотија,прашина,вода и други загадувачи,држете го лубрикантот во системот.НАК’Тимот за истражување и развој има повеќе од 45 години искуство во дизајнирање и производство на пломби.NAK користи најсовремена технологија за поддршка на клиентите на OE. NAK ги набавува своите суровини од светски лидери во областа од целиот свет,вклучувајќи ја и Америка,Јапонија и европските земји.Овие висококвалитетни материјали помагаат во изработката на заптивки со многу специфични и важни својства како отпорност на абење,нафта&отпорност на течност и хемиска отпорност кои се клучни за функционирањето и животниот век на заптивката.Најчести гумени материјали се NBR,HNBR,ФКМ,ACM,VMQ итн.НАК Р&засилувач;D и лабораторискиот тим за домашни материјали успешно создадоа приспособени гумени соединенија за многу специфични барања на клиентите преку нашите решенија за запечатување StreamSyn.
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Радијални заптивки на вратило, треба да знаете за највисок квалитет на Радијални заптивки на вратило производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Electric Motor Seals
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
NAK отсекогаш бил водечки во индустријата за развој на пломби за футуристички технологии.Ова ни помогна да дизајнираме и развиеме пломби за E-Светот.НАК јасно ги разбира потребите за запечатување на е-Мотори за мобилност.Заптивките на електричниот мотор во електричниот мотор се суштинска компонента за да се одржи системот сув и да се овозможи подмачкување на маслото на менувачот.Заптивката на електричниот мотор мора да биде дизајнирана да ги издржи сувите услови во електричниот мотор додека сè уште може да го примени неопходното подмачкување масло за менувач што може да работи со брзини до или над 10,000 вртежи во минута. Во е-мобилност,овие две дијаметрално спротивни услови во истата апликација мора да се чуваат целосно одвоени со д-мобилност печат.NAK разви специјален дизајн на усните што може да се справи со двете состојби обезбедувајќи одлична функција за запечатување,намалување на триењето и подобрување на енергетската ефикасност на механизмот. Главната усна е дизајнирана да одржува цврста заптивка, како и да го минимизира триењето предизвикано од мотор кој работи со големи брзини во посуви услови. НАК’Заптивката на електричниот мотор е произведена со напредна гумена формула(ФКМ,Тефлонски)да ги задоволи барањата за големи брзини и широк опсег на температури.
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Радијални заптивки на вратило, треба да знаете за највисок квалитет на Радијални заптивки на вратило производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Shock Absorber Seals
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Заптивките на амортизерите се суштински дел од секој амортизер бидејќи го запечатуваат лубрикантот,намалување на триењето,чувајте ги загадувачите надвор,и го продолжи работниот век на амортизерот.Целта на амортизерот е да помогне возилото да биде стабилно во тешки услови на возење и да обезбеди добра удобност на возачот и патниците..NAK разви напредни гумени формули и дизајнираше специјални заптивки за амортизери што се користат во мотоциклите,автомобили,лесни камиони,тешки комерцијални возила,и повеќе. Напредни гумени формули NAKs(NBR,HNBR,ФКМ)може да се справи со многу широк опсег на температури(-45̊В~ +200̊В),а истовремено е компатибилен со маслото за амортизери. НАК’Заптивката е дизајнирана со густа и зацврстена метална кутија,со подобрена структура на заптивки за масло што може да се користи во OEM’и автоматизирани линии за склопување. Главната усна во НАК’Дизајнот на заптивката на амортизерот доаѓа со пружина за подвезици што го зајакнува ефектот на запечатување со обезбедување дополнителна радијална сила.Висококвалитетните материјали и специјалниот дизајн ја зголемуваат издржливоста на заптивката за масло. Специјалниот дизајн на усната за прашина помага да се намали триењето,спречува еверзија на усните,и ги спречува загадувачите да влезат во амортизерот. НАК’Дизајнот на пломбите доаѓа со не-усна на повратниот вентил што функционира како обратен вентил.Се наоѓа на телото на печатот,на крајот на пролетта-натоварена усна.
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Радијални заптивки на вратило, треба да знаете за највисок квалитет на Радијални заптивки на вратило производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Engine Seals
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
NAK обезбедува целосен опсег на заптивки на моторот на своите клиенти.Ова ги вклучува сите основни пломби,како:заптивки на стеблото на вентилите(вклучувајќи го и традиционалниот тип и типот со напојување),Заптивки на брегаста осовина и коленесто вратило.НАК’Напредните гумени формули ги задоволуваат температурните барања во механизмот и можат да издржат суровата,високо-корозивна околина за апликација.Секоја формула е подложена на строго тестирање на терен, обезбедувајќи супериорен квалитет и перформанси. Структурниот дизајн на заптивките обезбедува добро подмачкување во моторот.Ова обезбедува совршено подмачкување за оптимална функција.Заптивките имаат важна функција за подобрување на ефикасноста на горивото со намалување на обемот на работа што мора да ја изврши моторот за да се компензира загубата на енергија што може да дојде од неисправни или лабави заптивки.Заптивките исто така имаат способност да го зачуваат животниот век на моторот,не само со држење на деловите правилно подмачкани туку и со држење надвор од корозивни или загадувачки агенси.Ова го намалува абењето на деловите. НАК’приспособената заптивка за пареа на вентилот има прецизен дизајн кој овозможува доволно подмачкување на водилката на вентилот и стеблото на вентилот,додека сè уште го спречува истекувањето на маслото.Овој дизајн го задржува моторот’Работата е стабилна.Исто така, помага да се продолжи работниот век на вентилот. NAK има два стандардни дизајни за стебло на вентил,дизајн на прирабница и не-дизајн на прирабница.Дизајнот на прирабницата е опремен со пружина за да се спречи истрошеноста на главата на цилиндерот. НАК’приспособениот дизајн на спирала за заптивката на брегаста осовина и за заптивката на коленестото вратило може да обезбеди динамично запечатување.
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Радијални заптивки на вратило, треба да знаете за највисок квалитет на Радијални заптивки на вратило производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Power Steering Seals
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Заптивките играат многу важна улога во секој систем на серво волан.NAK има голема експертиза во изработка на заптивки на серво волан.NAK нуди заптивки со пинион,заптивки на вратило на решетката,заптивки на пумпата за управување,чизми и мевови.Напредната технологија на NAK помага да се развијат какви било заптивки потребни за системот за серво волан.Во рамките на системот за серво волан,пломбите имаат неколку витални функции. Тие го намалуваат триењето во средина со висок притисок,спречи истекување течност Тие го штитат серво воланот од загадувачи кои можат да навлезат и да ги оштетат запчаниците на воланот. Заптивките исто така ја намалуваат загубата на кинетичка енергија што ја намалува потрошувачката на гориво и ја зголемува ефикасноста на горивото NAK разви пломби со напредни гумени формули,и приспособени дизајни за широк опсег на системи за серво управување,вклучувајќи хидраулични системи за серво управување од класа 1 до класа 8,електро-хидраулични системи за серво управување и електрични системи за серво управување.NAK нуди и заптивки за серво волан запчаници,електрични запчаници за волан,и други видови на управувачки систем.Заптивките на воланот се неопходни за одржување на компресија и моќност на системот. НАК’Прилагодениот дизајн на главната усна е докажан ефикасен во намалувањето на триењето и спречувањето на истекување течност. НАК’се врати-Дизајнот на горе прстен дава дополнителна поддршка на задниот дел од главната усна.Ова ја подобрува способноста на заптивките да издржат висок притисок на цилиндерот за напојување.Исто така ја спречува еверзијата на усните. Овој печат доаѓа со прашина-усна дизајнирана да спречи загадувачи да навлезат во управувачката опрема. Надворешниот дијаметар има дизајн со жлеб за да помогне во лесното поставување на заптивките.
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Радијални заптивки на вратило, треба да знаете за највисок квалитет на Радијални заптивки на вратило производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Hub Seals
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Помеѓу тркалото и крајот на оската се нанесува заптивка на главината.Ова заптивка е апсолутно суштинско за центарот бидејќи спречува загадувачи да влезат во системот и спречува истекување на лубрикантот.Заптивките NAK се докажани ефикасни во продолжувањето на работниот век и заштитата на лежиштето во хабот.NAK има развиено напредни гумени формули и прилагодени дизајни за сите видови лесни камиони, а исто така и за тешки комерцијални возила. Прилагодениот дизајн на спиралата на главната усна ја подобрува брзината на пумпање додека одржува цврста функција за запечатување. Заптивката на главината е комбинирана со ракав за да формира мулти-Дизајн на заптивки со касета за усни кој е силен во спречување на контаминација од прашина или кал во суровата средина.Ова е апсолутно од витално значење за функционалноста на потешките возила,особено во градежништвото,земјоделството и земјата-машини за движење.
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Радијални заптивки на вратило, треба да знаете за највисок квалитет на Радијални заптивки на вратило производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Transmission Seals
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
NAK има широк опсег на заптивки за пренос на располагање.NAK ги нуди главните заптивки за пренос, како што се заптивките на влезното вратило,заптивки на излезното вратило,Заптивки на рачката на менувачот и заптивки на клипот.NAK исто така може да обезбеди приспособени решенија за запечатување врз основа на барањата на клиентите.Функцијата на заптивките на менувачот е да го спречат истекувањето на маслото,и да го заштити преносот од надворешни загадувачи.НАК’Специјалниот дизајн го намалува заптивката’s големина.Ова заштедува простор и го намалува времето за инсталација.Овој дизајн може да се користи во сите различни типови на преноси,вклучувајќи рачни менувачи(МТ),автоматски менувачи(AT),постојано променливи преноси(CVT)и менувачи со двојна спојка(DCT). NAK, исто така, разви серија комплети за заптивки на клипот на менувачот за автоматски менувачи.НАК’Прилагодениот дизајн на заптивките е опремен со мулти-слој прашина усна.Ова спречува надворешни загадувачи да влезат во менувачот. Има и мулти-Дизајн на странични усни со слој кој обезбедува дополнителна заштита од надворешни загадувачи кои влегуваат во менувачот.
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Радијални заптивки на вратило, треба да знаете за највисок квалитет на Радијални заптивки на вратило производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Axle Seals
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Заптивката на оската е од суштинско значење за работата и работниот век на оската.Бидејќи оските се под автомобилот,тие се подложени на исклучително сурови и валкани услови.Заптивката мора да биде цврста и добро да делува против суровите загадувачи кои вклучуваат чакал и прашина од патот.Заптивката, исто така, мора да може да ги задржува подмачкувањето и маснотиите и да го спречи нивното истекување.Способноста на заптивката да го запечати лубрикантот внатре и да ги исклучи загадувачите однадвор е од клучно значење за да се обезбеди продолжен век на траење на лежиштата и оските.. НАК’Прилагодениот дизајн обезбедува целосно решение за заптивки на оската,кој вклучува заптивки на оските и заптивки на лежиштата на тркалата.НАК’пломбите се погодни за сите видови возила, вклучително и автомобили,лесни камиони и така натаму.
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Радијални заптивки на вратило, треба да знаете за највисок квалитет на Радијални заптивки на вратило производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
V Ring Seals
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Заптивката V-прстен е целосно изработена од гума за лесна инсталација и овозможува добро притискање на вратилото.Вообичаено, тие се монтираат на ротирачкото вратило и дозволуваат заптивната усна да се притисне на неподвижната спротивна страна на отворот на куќиштето,мијалник за лежиште или друга површина,обезбедувајќи добро цврсто запечатување.Флексибилниот дизајн на усните овозможува аксијално движење и овозможува радијално неусогласеност.Заштитува од нечистотија,прашина и вода.Оваа заптивка може да се користи во широк опсег на моторни апликации. Целосно гумениот дизајн му дава на заптивката флексибилност што треба да ја изврши,притоа овозможувајќи широки толеранции за обработка на компонентите за парење.
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Радијални заптивки на вратило, треба да знаете за највисок квалитет на Радијални заптивки на вратило производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Gearbox Seals
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
NAK прави заптивки за индустриски редуктори или менувачи,вклучувајќи ротациони заптивки,заптивки на манометарот за масло и крајни капачиња.Целта на овие заптивки е да спречат истекување на лубрикантот,и да не навлезат загадувачи како што се вода и прашина.Доаѓа со мало стакло за масло за луѓето да можат да го следат нивото на маслото. НАК’е посветен на Р&D му помага на NAK да биде пред кривата во однос на технологијата,гума,дизајн и развој.Ова му помага на NAK да биде подготвен да ги задоволи посебните потреби на индустријата.Нашиот тим прави опширно истражување за барањата на клиентите(Гласот на клиентот)и користи научни достигнувања, како и иновации во инженерството за да обезбеди печати со високи перформанси.NAK прави заптивки за редуктори на хармоници,циклоидни редуктори,редуктори на планетарни запчаници,редуктори на брзини,редуктори на црви,спирални редуктори за запченици и други решенија за заптивање.Пломбите на NAK ги имаат следните предности: А низок-Дизајнот на заптивката со вртежен момент значително ја подобрува оперативната ефикасност на опремата за 3% -10%. Заптивката NAK ја забавува стапката на зголемување на температурата за да го подобри животниот век на заптивката. Жлебот за враќање на маслото е дизајниран да го подобри ефектот на запечатување. Анти-дизајн на 'рѓа кој обезбедува нормално функционирање на заптивката за масло. Дизајн за заштитна заптивка за усни што ја штити главната усна на заптивката. NAK има специјална гума за квалитетна храна за да ги задоволува пломбите направени со храна-гумена формула која ги одржува луѓето безбедни.
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Радијални заптивки на вратило, треба да знаете за највисок квалитет на Радијални заптивки на вратило производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
High Pressure Seals
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Заптивките со висок притисок се неопходни за пумпата’функционирањето и работниот век.Заптивките со висок притисок мора да издржат висок внатрешен притисок,притоа спречувајќи истекување на хидраулично масло.Заптивката исто така мора да може да спречи загадувачи како што се вода и прашина да навлезат во системот.Висококвалитетните заптивки обезбедени од NAK можат да ја продолжат пумпата’работен век. NAK испорачува заптивки за сите различни видови пумпи,вклучувајќи го и клипот,опрема,лопатка,вакуумски и потопни пумпи.NAK исто така може да ги прилагоди пломбите за да се сретне со клиент’точни спецификации. Поради нашиот посебен структурен дизајн,нашите напредни заптивки со висок притисок можат да издржат притисоци до 15 bar.
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Радијални заптивки на вратило, треба да знаете за највисок квалитет на Радијални заптивки на вратило производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Washing Machine Seals
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Главните функции на заптивките на машината за перење се запечатување на лубрикантот и спречување на загадувачи како вода,детергент или белило од влегување во лежиштето.Од оваа причина,секоја заптивка е дизајнирана да работи во хемиски сурови средини и гумата е избрана да биде компатибилна со хемикалиите со кои може да дојде во контакт во поставките на машината за перење.Заптивките на машината за перење исто така спречуваат истекување на маснотии и лубрикант во резервоарот на барабанот. NAK разви напредни гумени формули и дизајнираше заптивки за сите видови машини за перење,вклучувајќи ги и машините за горно полнење,машини за предно полнење и машини за пареа. Нашите напредни гумени формули,како што е НБР,HNBR и FKM,имаат одлична отпорност на детергенти и белило. Нашиот приспособен мулти-Дизајнот на усните е ефикасен во запечатувањето во подмачкувањето, а исто така ги задржува загадувачите надвор.
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Радијални заптивки на вратило, треба да знаете за највисок квалитет на Радијални заптивки на вратило производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
End Cap
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Крајните капачиња се направени од метален капак со вулканизирана гума однадвор.Крајните капачиња се користат како совршени завршни заптивки за тркалезни отвори во менувачите или куќиштата на моторот на менувачот.Тоа е статичко заптивка и неговата главна функција е да спречи истекување на течност од кружните дупки. Ние користиме висококвалитетна гума(НБР и ХНБР)кои можат да издржат широк температурен опсег. Нашиот приспособен дизајн може да издржи притисоци до 5 bar.