COP клипни заптивки

NAK Sealing Technologies Corporation е производител, добавувач и извозник на COP клипни заптивки, со неколку фабрики во Taiwan. NAK обезбедува над 100.000 комплети стандардни артикли, повеќето клиенти можат да ги најдат стандардните пломби што ги бараат. Меѓутоа, ако не можат да ја најдат вистинската големина од нашата листа на производи или ако имаат посебни барања, дефинитивно можеме да понудиме приспособено решение за нив.
Ние соработуваме со OEM клиенти ширум светот за да понудиме највисок квалитет со одлични перформанси на производот. NAK го дизајнира

COP клипни заптивки

кои се идеално прилагодени за исполнување на строгите барања и ги подобруваат перформансите и вредноста на брендот на производите на клиентите.
  • COP клипни заптивки - COP
COP клипни заптивки
модел - COP
Опис на производот
Клипот на COP е U-печат за чаша.Неговиот внатрешен дијаметар е дизајниран да создаде цврсто запечатување,додека неговиот скратен надворешен дијаметар е дизајниран да го намали триењето.Крстот-делот поради скратената усна е помал,но сепак обезбедува многу силно запечатување.Клипната заптивка COP може да издржи максимален притисок до 30Mpa.Овој вид на заптивка е совршен за вилушкари,машини за вбризгување на мувла,земјоделска опрема итн.

Материјал
Полиуретан

Предности на производот
  • Добар медиумски отпор
  • Одлична отпорност на абење
  • Широк опсег на работна температура
  • Многу добра статичка и динамична затегнатост
  • Полесна инсталација.

Апликација
Земјата-машини за движење,машини за вбризгување и вилушка-лифтови

Работни услови
Медиуми Минерални масла
Притисок ≦30 Mpa
Брзина ≦0.5 м/с
Температурен опсег -40̊В, +100̊В

Димензија на јазот
140 бар 210 бар 350 бар
0.25 мм 0.15 мм 0.08 мм

Површинска грубост
Лизгачка површина Основа за жлеб Бледови крила
Ра 0.1~0.8&микро;м ≦0.8&микро;м ≦3.2&микро;м
Рз 0.4~3.2&микро;м ≦3.2&микро;м ≦12.5&микро;м
NAK Sealing Technologies Corporation
COP
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто COP клипни заптивки, треба да знаете за највисок квалитет на COP клипни заптивки производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
UOP
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Опис на производотКлипното заптивка на UOP е со едно дејство,У-клипна заптивка за чаша со асиметричен дизајн.Печатот може да биде во двојник-дејствувачки цилиндар со користење на две заптивки во задниот дел-до-распоред на грбот.Надворешниот дијаметар на заптивката има скратена усна што го зголемува крстот-пресечна површина.Оваа заптивка е и одлична динамична и статична заптивка.Може да издржи притисоци до 40Mpa со оглед на помалиот јаз на истиснување.Клипната заптивка UOP најмногу се користи во градежништвото и заземјувањето-машини за движење. МатеријалПолиуретан Предности на производот Добар медиумски отпор Одлична отпорност на абење Широк опсег на работна температура Многу добра статичка и динамична затегнатост АпликацијаЗемјата-машини за движење,градежни машини,земјоделска опрема,машини за вбризгување,вилушка-лифтови,платформи за полнење и стандардни цилиндри. Работни услови Медиуми Минерални масла Притисок ≦40 Mpa Брзина ≦0.5 м/с Температурен опсег -40̊В, +100̊В Димензија на јазот 140 бар 210 бар 350 бар 0.25 мм 0.15 мм 0.08 мм Површинска грубост Лизгачка површина Основа за жлеб Бледови крила Ра 0.1~0.8&микро;м ≦0.8&микро;м ≦3.2&микро;м Рз 0.4~3.2&микро;м ≦3.2&микро;м ≦12.5&микро;м
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто COP клипни заптивки, треба да знаете за највисок квалитет на COP клипни заптивки производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
HOD
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Опис на производотКлипот HOD заптивка е четири-парче комбинација печат користи во тешки-дежурни хидраулични цилиндри.Примарниот тефлонски заптивка е направен од ниско ниво-материјали со триење што е совршен за високо-брзина и примена на хидраулични цилиндри со висок притисок.Клипното заптивка HOD е заптивка со двојно дејство и е поддржана со најлонска задна страна-нагоре прстени од двете страни за да се овозможи запечатување и заштита на главниот тефлонски профил од високи притисоци на двете страни на клипот.Заедно,оваа комбинирана заптивка може да издржи притисоци до 50Mpa.Клипот HOD заптивка најмногу се користи во опрема за рударство,градежни машини и висок-брзински хидраулични цилиндри. МатеријалNBRНајлонПрстен за триење-Тефлонски Предности на производот Одличен медиумски отпор во случај на соодветен избор на соединение Одлична отпорност на истиснување на јазот Многу добра динамичка затегнатост дури и со врвови на притисок Високо-брзина на лизгање АпликацијаРударска опрема,Земјата-подвижни машини и градежни машини Работни услови Медиуми Минерални масла Притисок ≦50 Mpa Брзина ≦1.5 м/с Температурен опсег -40̊В, +100̊В Димензија на јазот 510 бар 650 бар 800 бар 1 мм 0.45 мм 0.19 мм Површинска грубост Лизгачка површина Основа за жлеб Бледови крила Ра 0.1~0.8&микро;м ≦1.6&микро;м ≦3.2&микро;м Рз 0.4~3.2&микро;м ≦6.3&микро;м ≦12.5&микро;м
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто COP клипни заптивки, треба да знаете за највисок квалитет на COP клипни заптивки производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
HPO
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Опис на производотКлипните заптивки HPO се комбинирана заптивка направена од тефлонски профилен прстен и О-Енергија за прстен.Тефлонскиот заптивка има ниски карактеристики на триење што го прави совршен за намалување на загубата на енергија и зголемување на работниот век на механизмот.Бидејќи прстенот на профилот тефлонски има широк опсег на работна температура,печатот’Опсегот на работна температура може соодветно да се прилагоди со избирање на оптимална O-Материјал за прстен.На тој начин се обезбедува широк температурен опсег за заптивката.Додека е сличен на клипот HOD заптивка,клипот HPO заптивка може да заштеди простор за инсталација,додека сè уште може да одржува цврста заптивка за високо-брзина,висок притисок,двојна актерска средина. МатеријалО-Прстен-NBRПрстен за триење-Тефлонски Предности на производот Добар медиумски отпор Низок отпор на триење Широк опсег на работна температура во зависност од О-Материјал за прстен Многу добра статичка и динамична затегнатост Високо-брзина на лизгање Поставете мали жлебови висини АпликацијаЗемјоделска опрема,машини за вбризгување,вилушка-лифтови и платформи за товарење Работни услови Медиуми Минерални масла Притисок ≦35 Mpa Брзина ≦1.5 м/с Температурен опсег -40̊В, +100̊В Димензија на јазот 200 бар 250 бар 350 бар 0.6 мм 0.42 мм 0.25 мм Површинска грубост Лизгачка површина Основа за жлеб Бледови крила Ра 0.1~0.8&микро;м ≦1.6&микро;м ≦3.2&микро;м Рз 0.4~3.2&микро;м ≦6.3&микро;м ≦12.5&микро;м
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто COP клипни заптивки, треба да знаете за највисок квалитет на COP клипни заптивки производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
HPS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Опис на производотКлипното заптивка HPS е тефлонски заптивка комбинирана со квадратни заптивки за напојување.Ниското-карактеристиките на триење на тефлонскиот во комбинација со перформансите на квадратните заптивки го прават тоа способно да обезбеди силно и ефикасно заптивка.Дизајнот на квадратни заптивки обезбедува робусно запечатување бидејќи е помала веројатноста да се лизне или да се тркала во жлебот под голема брзина и притисок на цилиндар со двојно дејство. МатеријалКвадратен прстен-NBRПрстен за триење-Тефлонски Предности на производот Добар медиумски отпор Низок отпор на триење Широк работен температурен опсег во зависност од материјалот на Square Ring Многу добра статичка и динамична затегнатост Високо-брзина на лизгање Поставете мали жлебови висини АпликацијаЗемјоделска опрема,машини за вбризгување,вилушка-лифтови и платформи за товарење Работни услови Медиуми Минерални масла Притисок ≦35 Mpa Брзина ≦1.5 м/с Температурен опсег -40̊В, +100̊В Димензија на јазот 140 бар 210 бар 350 бар 0.6 мм 0.6 мм 0.23 мм Површинска грубост Лизгачка површина Основа за жлеб Бледови крила Ра 0.1~0.8&микро;м ≦1.6&микро;м ≦3.2&микро;м Рз 0.4~3.2&микро;м ≦6.3&микро;м ≦12.5&микро;м