HPO клипни заптивки

NAK е посветена на обезбедување на највисок квалитет со одлични перформанси на производот. Ние произведуваме пломби кои се погодни да ги задоволат барањата на клиентите за квалитет и перформанси. Совршениот систем за гаранција за квалитет, SCADA и различната опрема за инспекција ни помагаат да го следиме целиот производствен процес, да обезбедиме стабилност на овој процес и HPO клипни заптивки квалитет.
Ние сме заинтересирани да ви помогнеме да одлучите кој

HPO клипни заптивки

работат најдобро за вашата апликација. Контактирајте не ако ви треба совет за производ, технички или апликација или сакате да соработувате со технички специјалист NAK.
  • HPO клипни заптивки - HPO
HPO клипни заптивки
модел - HPO
Опис на производот
Клипните заптивки HPO се комбинирана заптивка направена од тефлонски профилен прстен и О-Енергија за прстен.Тефлонскиот заптивка има ниски карактеристики на триење што го прави совршен за намалување на загубата на енергија и зголемување на работниот век на механизмот.Бидејќи прстенот на профилот тефлонски има широк опсег на работна температура,печатот’Опсегот на работна температура може соодветно да се прилагоди со избирање на оптимална O-Материјал за прстен.На тој начин се обезбедува широк температурен опсег за заптивката.Додека е сличен на клипот HOD заптивка,клипот HPO заптивка може да заштеди простор за инсталација,додека сè уште може да одржува цврста заптивка за високо-брзина,висок притисок,двојна актерска средина.

Материјал
О-Прстен-NBR
Прстен за триење-Тефлонски

Предности на производот
  • Добар медиумски отпор
  • Низок отпор на триење
  • Широк опсег на работна температура во зависност од О-Материјал за прстен
  • Многу добра статичка и динамична затегнатост
  • Високо-брзина на лизгање
  • Поставете мали жлебови висини

Апликација
Земјоделска опрема,машини за вбризгување,вилушка-лифтови и платформи за товарење

Работни услови
Медиуми Минерални масла
Притисок ≦35 Mpa
Брзина ≦1.5 м/с
Температурен опсег -40̊В, +100̊В

Димензија на јазот
200 бар 250 бар 350 бар
0.6 мм 0.42 мм 0.25 мм

Површинска грубост
Лизгачка површина Основа за жлеб Бледови крила
Ра 0.1~0.8&микро;м ≦1.6&микро;м ≦3.2&микро;м
Рз 0.4~3.2&микро;м ≦6.3&микро;м ≦12.5&микро;м
NAK Sealing Technologies Corporation
HPO
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто HPO клипни заптивки, треба да знаете за највисок квалитет на HPO клипни заптивки производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
UOP
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Опис на производотКлипното заптивка на UOP е со едно дејство,У-клипна заптивка за чаша со асиметричен дизајн.Печатот може да биде во двојник-дејствувачки цилиндар со користење на две заптивки во задниот дел-до-распоред на грбот.Надворешниот дијаметар на заптивката има скратена усна што го зголемува крстот-пресечна површина.Оваа заптивка е и одлична динамична и статична заптивка.Може да издржи притисоци до 40Mpa со оглед на помалиот јаз на истиснување.Клипната заптивка UOP најмногу се користи во градежништвото и заземјувањето-машини за движење. МатеријалПолиуретан Предности на производот Добар медиумски отпор Одлична отпорност на абење Широк опсег на работна температура Многу добра статичка и динамична затегнатост АпликацијаЗемјата-машини за движење,градежни машини,земјоделска опрема,машини за вбризгување,вилушка-лифтови,платформи за полнење и стандардни цилиндри. Работни услови Медиуми Минерални масла Притисок ≦40 Mpa Брзина ≦0.5 м/с Температурен опсег -40̊В, +100̊В Димензија на јазот 140 бар 210 бар 350 бар 0.25 мм 0.15 мм 0.08 мм Површинска грубост Лизгачка површина Основа за жлеб Бледови крила Ра 0.1~0.8&микро;м ≦0.8&микро;м ≦3.2&микро;м Рз 0.4~3.2&микро;м ≦3.2&микро;м ≦12.5&микро;м
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто HPO клипни заптивки, треба да знаете за највисок квалитет на HPO клипни заптивки производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
COP
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Опис на производотКлипот на COP е U-печат за чаша.Неговиот внатрешен дијаметар е дизајниран да создаде цврсто запечатување,додека неговиот скратен надворешен дијаметар е дизајниран да го намали триењето.Крстот-делот поради скратената усна е помал,но сепак обезбедува многу силно запечатување.Клипната заптивка COP може да издржи максимален притисок до 30Mpa.Овој вид на заптивка е совршен за вилушкари,машини за вбризгување на мувла,земјоделска опрема итн. МатеријалПолиуретан Предности на производот Добар медиумски отпор Одлична отпорност на абење Широк опсег на работна температура Многу добра статичка и динамична затегнатост Полесна инсталација. АпликацијаЗемјата-машини за движење,машини за вбризгување и вилушка-лифтови Работни услови Медиуми Минерални масла Притисок ≦30 Mpa Брзина ≦0.5 м/с Температурен опсег -40̊В, +100̊В Димензија на јазот 140 бар 210 бар 350 бар 0.25 мм 0.15 мм 0.08 мм Површинска грубост Лизгачка површина Основа за жлеб Бледови крила Ра 0.1~0.8&микро;м ≦0.8&микро;м ≦3.2&микро;м Рз 0.4~3.2&микро;м ≦3.2&микро;м ≦12.5&микро;м
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто HPO клипни заптивки, треба да знаете за највисок квалитет на HPO клипни заптивки производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
HOD
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Опис на производотКлипот HOD заптивка е четири-парче комбинација печат користи во тешки-дежурни хидраулични цилиндри.Примарниот тефлонски заптивка е направен од ниско ниво-материјали со триење што е совршен за високо-брзина и примена на хидраулични цилиндри со висок притисок.Клипното заптивка HOD е заптивка со двојно дејство и е поддржана со најлонска задна страна-нагоре прстени од двете страни за да се овозможи запечатување и заштита на главниот тефлонски профил од високи притисоци на двете страни на клипот.Заедно,оваа комбинирана заптивка може да издржи притисоци до 50Mpa.Клипот HOD заптивка најмногу се користи во опрема за рударство,градежни машини и висок-брзински хидраулични цилиндри. МатеријалNBRНајлонПрстен за триење-Тефлонски Предности на производот Одличен медиумски отпор во случај на соодветен избор на соединение Одлична отпорност на истиснување на јазот Многу добра динамичка затегнатост дури и со врвови на притисок Високо-брзина на лизгање АпликацијаРударска опрема,Земјата-подвижни машини и градежни машини Работни услови Медиуми Минерални масла Притисок ≦50 Mpa Брзина ≦1.5 м/с Температурен опсег -40̊В, +100̊В Димензија на јазот 510 бар 650 бар 800 бар 1 мм 0.45 мм 0.19 мм Површинска грубост Лизгачка површина Основа за жлеб Бледови крила Ра 0.1~0.8&микро;м ≦1.6&микро;м ≦3.2&микро;м Рз 0.4~3.2&микро;м ≦6.3&микро;м ≦12.5&микро;м
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто HPO клипни заптивки, треба да знаете за највисок квалитет на HPO клипни заптивки производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
HPS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Опис на производотКлипното заптивка HPS е тефлонски заптивка комбинирана со квадратни заптивки за напојување.Ниското-карактеристиките на триење на тефлонскиот во комбинација со перформансите на квадратните заптивки го прават тоа способно да обезбеди силно и ефикасно заптивка.Дизајнот на квадратни заптивки обезбедува робусно запечатување бидејќи е помала веројатноста да се лизне или да се тркала во жлебот под голема брзина и притисок на цилиндар со двојно дејство. МатеријалКвадратен прстен-NBRПрстен за триење-Тефлонски Предности на производот Добар медиумски отпор Низок отпор на триење Широк работен температурен опсег во зависност од материјалот на Square Ring Многу добра статичка и динамична затегнатост Високо-брзина на лизгање Поставете мали жлебови висини АпликацијаЗемјоделска опрема,машини за вбризгување,вилушка-лифтови и платформи за товарење Работни услови Медиуми Минерални масла Притисок ≦35 Mpa Брзина ≦1.5 м/с Температурен опсег -40̊В, +100̊В Димензија на јазот 140 бар 210 бар 350 бар 0.6 мм 0.6 мм 0.23 мм Површинска грубост Лизгачка површина Основа за жлеб Бледови крила Ра 0.1~0.8&микро;м ≦1.6&микро;м ≦3.2&микро;м Рз 0.4~3.2&микро;м ≦6.3&микро;м ≦12.5&микро;м