Врзани заптивки

NAK Sealing Technologies Corporation е еден од најголемите Врзани заптивки добавувачи, производители и извозници во Taiwan. Ние управуваме со целиот процес од дизајн, до набавка на материјали, производство и испорака, така што имаме целосна контрола на квалитетот во секоја фаза и на трошоците. За клиентите тоа значи дека нашите производи се со врвен квалитет и без премиум наплата.
Ние сме заинтересирани да ви помогнеме да одлучите кој

Врзани заптивки

работат најдобро за вашата апликација. Контактирајте не ако ви треба совет за производ, технички или апликација или сакате да соработувате со технички специјалист NAK.
  • Врзани заптивки - WS1
Врзани заптивки
модел - WS1
Врзаните заптивки се направени од метално куќиште и гумена подлога за запечатување.Тие обично се користат како компоненти за заптивки за завртки и прирабнички споеви.Машините имаат тенденција да вибрираат што лесно може да доведе до абење, па дури и до евентуален дефект на сите крути делови,како што е металот во навртките и завртките.Врзаните заптивки го спречуваат ваквото абење така што ги заштитуваат деловите едни од други, како што е заштитата на навртката од завртката.НАК’Сврзаните заптивки одржуваат сигурна заптивка дури и во услови на тешки вибрации и може да се користат во сите видови на поставувања за апликација.

NAK Sealing Technologies Corporation
WS1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Врзани заптивки, треба да знаете за највисок квалитет на Врзани заптивки производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
O-Ring
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Опис на производотО прстенот е тркалезен печат со кружен крст-пресечна форма и добра еластичност.Може да се користи за да се обезбеди статичко или динамично заптивка.Поради неговата мала големина,може добро да се вклопи во мали простори за инсталација.O Ring може да се користи во многу широк опсег на апликации. О прстенот има повеќекратна употреба,и може да обезбеди статика,динамичен,сингл-глума и двојна-дејствувачки печат. О прстенот има ограничувања на брзината и притисокот и затоа се препорачува за употреба во услови со среден притисок. Според O Ring стандардот AS568,JIS B2401. Мерења:Надворешен дијаметар(ОД) =Внатрешен дијаметар+ (2 x Пресек). МатеријалNBR,HNBR,ФКМ
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Врзани заптивки, треба да знаете за највисок квалитет на Врзани заптивки производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
X-Ring
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Опис на производотПрстенот X,познат и како Quad Ring,има X-обликуван крст-дел.Овој печат може да се користи за различни функции.Има пониски карактеристики на триење од традиционалниот О прстен.Може да функционира и како статичко или динамично заптивка,и обично се користи во хидраулична и пневматска опрема. МатеријалNBR,HNBR
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Врзани заптивки, треба да знаете за највисок квалитет на Врзани заптивки производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Square-Ring
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Опис на производотКвадратните пломби(исто така наречена заптивка за перење или квадратно сече)има квадратен крст-пресек форма.Квадратната заптивка обезбедува статичка заптивка и обично се користи на прирабниците и на крајот-капи.Овој облик и дизајн на заптивката ја намалуваат веројатноста да се лизга или тркала под притисок на двајца-начин што се лизга во хидрауличен цилиндар. МатеријалEPDM