Квадратни пломби

Како Taiwan's најголемиот снабдувач на Квадратни пломби, NAK обезбедува производи за пломби со големо задоволство во однос на функционалноста, квалитетот и економичноста. Тимот за техничка служба NAK има повеќедецениско комбинирано искуство во најновите технологии и ги разбира уникатните потреби на апликацијата. Искусниот тим за дизајнирање на заптивки во NAK ќе ви помогне со спецификациите за дизајн, изборот на специфични материјали што ќе се користат, заедно со наоѓање на најисплатливите средства за производство на пломбата додека ги исполнувате различните функционалности што ви се потребни.
NAK се гордее со својот однос со клиентот и се грижи вистински да ги разбере потребите и очекувањата на клиентите од

Квадратни пломби

. Таа е постојано ангажирана во подобрување на конкурентноста на цените и задоволството на клиентите во исто време.
  • Квадратни пломби - Square-Ring
Квадратни пломби
модел - Square-Ring
Опис на производот
Квадратните пломби(исто така наречена заптивка за перење или квадратно сече)има квадратен крст-пресек форма.Квадратната заптивка обезбедува статичка заптивка и обично се користи на прирабниците и на крајот-капи.Овој облик и дизајн на заптивката ја намалуваат веројатноста да се лизга или тркала под притисок на двајца-начин што се лизга во хидрауличен цилиндар.

Материјал
EPDM
NAK Sealing Technologies Corporation
Square-Ring
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Квадратни пломби, треба да знаете за највисок квалитет на Квадратни пломби производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
WS1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Врзаните заптивки се направени од метално куќиште и гумена подлога за запечатување.Тие обично се користат како компоненти за заптивки за завртки и прирабнички споеви.Машините имаат тенденција да вибрираат што лесно може да доведе до абење, па дури и до евентуален дефект на сите крути делови,како што е металот во навртките и завртките.Врзаните заптивки го спречуваат ваквото абење така што ги заштитуваат деловите едни од други, како што е заштитата на навртката од завртката.НАК’Сврзаните заптивки одржуваат сигурна заптивка дури и во услови на тешки вибрации и може да се користат во сите видови на поставувања за апликација.
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Квадратни пломби, треба да знаете за највисок квалитет на Квадратни пломби производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
O-Ring
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Опис на производотО прстенот е тркалезен печат со кружен крст-пресечна форма и добра еластичност.Може да се користи за да се обезбеди статичко или динамично заптивка.Поради неговата мала големина,може добро да се вклопи во мали простори за инсталација.O Ring може да се користи во многу широк опсег на апликации. О прстенот има повеќекратна употреба,и може да обезбеди статика,динамичен,сингл-глума и двојна-дејствувачки печат. О прстенот има ограничувања на брзината и притисокот и затоа се препорачува за употреба во услови со среден притисок. Според O Ring стандардот AS568,JIS B2401. Мерења:Надворешен дијаметар(ОД) =Внатрешен дијаметар+ (2 x Пресек). МатеријалNBR,HNBR,ФКМ
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Квадратни пломби, треба да знаете за највисок квалитет на Квадратни пломби производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
X-Ring
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Опис на производотПрстенот X,познат и како Quad Ring,има X-обликуван крст-дел.Овој печат може да се користи за различни функции.Има пониски карактеристики на триење од традиционалниот О прстен.Може да функционира и како статичко или динамично заптивка,и обично се користи во хидраулична и пневматска опрема. МатеријалNBR,HNBR