Прстен X заптивки

Како најголем добавувач на фоки во Taiwan, NAK Sealing Technologies Corporation произведува и извезува Прстен X заптивки на клиентите ширум светот. Основана во 1976 година, NAK има една примарна цел: да им обезбеди на нашите клиенти производи и решенија за запечатување со највисок квалитет. Со текот на годините изградивме обемни стандардни производи кои исполнуваат многу потреби во различни апликации. NAK стана добро познат по својата способност да произведува најквалитетни производи за заптивање во индустриите вклучувајќи ги автомобилската, индустриската, земјоделската, градежништвото и рударството.
NAK се разви

Прстен X заптивки

со напредни формули и приспособени дизајни за широк опсег на хидраулични апликации. Ако не можете да ја пронајдете вистинската големина од нашите стандардни артикли, ние исто така обезбедуваме приспособени решенија за клиентите
  • Прстен X заптивки - X-Ring
Прстен X заптивки
модел - X-Ring
Опис на производот
Прстенот X,познат и како Quad Ring,има X-обликуван крст-дел.Овој печат може да се користи за различни функции.Има пониски карактеристики на триење од традиционалниот О прстен.Може да функционира и како статичко или динамично заптивка,и обично се користи во хидраулична и пневматска опрема.

Материјал
NBR,HNBR
NAK Sealing Technologies Corporation
X-Ring
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Прстен X заптивки, треба да знаете за највисок квалитет на Прстен X заптивки производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
WS1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Врзаните заптивки се направени од метално куќиште и гумена подлога за запечатување.Тие обично се користат како компоненти за заптивки за завртки и прирабнички споеви.Машините имаат тенденција да вибрираат што лесно може да доведе до абење, па дури и до евентуален дефект на сите крути делови,како што е металот во навртките и завртките.Врзаните заптивки го спречуваат ваквото абење така што ги заштитуваат деловите едни од други, како што е заштитата на навртката од завртката.НАК’Сврзаните заптивки одржуваат сигурна заптивка дури и во услови на тешки вибрации и може да се користат во сите видови на поставувања за апликација.
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Прстен X заптивки, треба да знаете за највисок квалитет на Прстен X заптивки производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
O-Ring
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Опис на производотО прстенот е тркалезен печат со кружен крст-пресечна форма и добра еластичност.Може да се користи за да се обезбеди статичко или динамично заптивка.Поради неговата мала големина,може добро да се вклопи во мали простори за инсталација.O Ring може да се користи во многу широк опсег на апликации. О прстенот има повеќекратна употреба,и може да обезбеди статика,динамичен,сингл-глума и двојна-дејствувачки печат. О прстенот има ограничувања на брзината и притисокот и затоа се препорачува за употреба во услови со среден притисок. Според O Ring стандардот AS568,JIS B2401. Мерења:Надворешен дијаметар(ОД) =Внатрешен дијаметар+ (2 x Пресек). МатеријалNBR,HNBR,ФКМ
NAK Sealing Technologies Corporation
За да го пронајдете и купувате најдоброто Прстен X заптивки, треба да знаете за највисок квалитет на Прстен X заптивки производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Square-Ring
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Опис на производотКвадратните пломби(исто така наречена заптивка за перење или квадратно сече)има квадратен крст-пресек форма.Квадратната заптивка обезбедува статичка заптивка и обично се користи на прирабниците и на крајот-капи.Овој облик и дизајн на заптивката ја намалуваат веројатноста да се лизга или тркала под притисок на двајца-начин што се лизга во хидрауличен цилиндар. МатеријалEPDM