O Прстен заптивки

Како производител, снабдувач и извозник на O Прстен заптивки, ние сме способни да ги понудиме сите стандарди O Прстен заптивки за клиентите. За исполнување на постојано променливите барања на пазарот, NAK инсистира на иновации, а ние го следиме најновиот тренд на развој на производи и се фокусираме на обезбедување производи и услуги со висок квалитет за нашите клиенти. Додека нашите стандардни производи за заптивање ги прикажуваат нашите способности, нашите продажби и инженери тесно соработуваат со нашите клиенти за да дизајнираат решенија за запечатување што ги поддржуваат нивните потреби за иновации, механички дизајн и перформанси.
NAK е главен снабдувач на

O Прстен заптивки

околу светот. Ние сме во состојба виртуелно да се сретнеме со нашите клиенти и да ги решиме техничките проблеми и да обезбедиме целосно решение за запечатување врз основа на барањата на клиентите. Ако сте заинтересирани за нашите производи, ве молиме слободно Контактирајте не.
  • O Прстен заптивки - O-Ring
O Прстен заптивки
модел - O-Ring
Опис на производот
О прстенот е тркалезен печат со кружен крст-пресечна форма и добра еластичност.Може да се користи за да се обезбеди статичко или динамично заптивка.Поради неговата мала големина,може добро да се вклопи во мали простори за инсталација.O Ring може да се користи во многу широк опсег на апликации.
  • О прстенот има повеќекратна употреба,и може да обезбеди статика,динамичен,сингл-глума и двојна-дејствувачки печат.
  • О прстенот има ограничувања на брзината и притисокот и затоа се препорачува за употреба во услови со среден притисок.
  • Според O Ring стандардот AS568,JIS B2401.
  • Мерења:Надворешен дијаметар(ОД) =Внатрешен дијаметар+ (2 x Пресек).

Материјал
NBR,HNBR,ФКМ
NAK Sealing Technologies Corporation
O-Ring
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
NAK Sealing Technologies Corporation
Купете го најдобриот водич на O Прстен заптивки ->, треба да знаете за највисок квалитет на O Прстен заптивки производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
WS1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Врзаните заптивки се направени од метално куќиште и гумена подлога за запечатување.Тие обично се користат како компоненти за заптивки за завртки и прирабнички споеви.Машините имаат тенденција да вибрираат што лесно може да доведе до абење, па дури и до евентуален дефект на сите крути делови,како што е металот во навртките и завртките.Врзаните заптивки го спречуваат ваквото абење така што ги заштитуваат деловите едни од други, како што е заштитата на навртката од завртката.НАК’Сврзаните заптивки одржуваат сигурна заптивка дури и во услови на тешки вибрации и може да се користат во сите видови на поставувања за апликација.
NAK Sealing Technologies Corporation
Купете го најдобриот водич на O Прстен заптивки ->, треба да знаете за највисок квалитет на O Прстен заптивки производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
X-Ring
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Опис на производотПрстенот X,познат и како Quad Ring,има X-обликуван крст-дел.Овој печат може да се користи за различни функции.Има пониски карактеристики на триење од традиционалниот О прстен.Може да функционира и како статичко или динамично заптивка,и обично се користи во хидраулична и пневматска опрема. МатеријалNBR,HNBR
NAK Sealing Technologies Corporation
Купете го најдобриот водич на O Прстен заптивки ->, треба да знаете за највисок квалитет на O Прстен заптивки производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
Square-Ring
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Опис на производотКвадратните пломби(исто така наречена заптивка за перење или квадратно сече)има квадратен крст-пресек форма.Квадратната заптивка обезбедува статичка заптивка и обично се користи на прирабниците и на крајот-капи.Овој облик и дизајн на заптивката ја намалуваат веројатноста да се лизга или тркала под притисок на двајца-начин што се лизга во хидрауличен цилиндар. МатеријалEPDM